Anasayfa / Sinema Salonu Yapımı

Sinema Salonu Yapımı

Sinema salonu yapımı ya da sinema salonunun yenilenmesi hizmetimiz ile hayal ettiğini sinema salonlarına kavuşabilirsiniz. İzleyenlerin rahat bir şekilde filme odaklanacağı, oturma alanı geniş, sırt destekli sinema koltuğu aradığınız tüm özellikleri sizlere sunuyor.

Sinema salonu yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken en büyük unsur perdenin yeridir. Hatalı koltuk yerleşimi sonrasından perdenin çok aşağıda ya da gereğinden fazla yukarıda olduğuna mutlaka denk gelmişsinizdir. Benzer bir sorun ile karşı karşıya kalmamak için öncelikler sinema koltuğu yerleşimi yapılmalı, sonrasında perde yerleştirilmelidir.

Sinema Salonu Yapımı Maliyeti

Sinema salonu yapımına karar verdiğinizde karşınıza çıkacak maliyet kalemlerini koltuk, perde, zemin yükseltme ve zemin döşeme olarak gruplandırılabilir.

Sinema Koltuğu Maliyeti; Sinema koltuğu fiyatı renk, kumaş, kullanılan sünger gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda salonunuzun genişliği ve koltukların arasında bırakılacak olan mesafe de bu maliyeti etkilemektedir.

Zemin Yükseltme Maliyeti; Zemin yükseltme maliyeti, yükseltilen zemine göre değişiklik göstermektedir. Büyük sinema salonlarında daha geniş ve uzun bir zemin yükseltmesi yapılırken, küçük salonlarda daha sık ve dar yükseltme yapılmaktadır. Zemin yükseltme fiyatı kullanılacak malzeme ile doğru orantılıdır.

Sinema Salonu Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Salonunuzun yüksekliğine göre koltuk seçimi yapmalısınız,
  • Tüm koltuklardan perde rahat bir şekilde görünmeli,
  • Koltukların bir birlerine, öndeki ve arkadaki koltuğa uzaklıkları eşit olmalı,
  • Perde, koltuklara göre ayarlanmalı,
  • Zemin yükseltilmesi aşamalı olarak planlanmalı.

Sinema salonu yapımında bu hususlara dikkat edilmesi, misafirlerinizin için ferah ve şık bir sinema salonuna sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Sinema salonunun yanı sıra bir konferans salonunu da ihtiyacınız bulunuyor ise konferans salonu yapımı hizmetimizi inceleyebilirsiniz.